beautysofa24.pl

https://beautysofa24.pl/blog/funkcjonalna-kuchnia/
Posted on

Funkcjonalna kuchnia

Wielu z nas projektując kuchnie zwraca szczególna uwagę na walor estetyczny – skupiamy się na kolorach, materiałach, rodzaju uchwytów. Jednak oprócz wyjątkowego wyglądu równie ważne jest aby, kuchnia była praktyczna i umożliwiała swobodne użytkowanie. Aranżując ją należy odpowiednio dobrać meble, aby móc wygodnie z nich korzystać. Dostępne na rynku gotowe zestawy mebli kuchennych to gwarancja funkcjonalnej kuchni.

Zestawy mebli kuchennych

Odpowiednia ergonomia mebli znajdujących się w kuchni pozwoli przy gotowaniu, przyrządzaniu posiłków oraz zmywaniu skrócić czas wykonywania czynności. Dobre rozmieszczenie mebli spowoduje, że domownicy nie będą pokonywali niepotrzebnie dużych odległości. Producenci projektując meble kuchenne gwarantują odpowiedni układ mebli i rozmieszczenie szafek i szuflad. W naszych rękach jest jedynie odpowiednie usytuowanie sprzętów kuchennych – lodówki, piekarnika, pieca oraz zlewu.

Zestaw Mebli Kuchennych PRIMERA

Zasada trójkąta

Aby nasza kuchnia była praktyczna warto zastosować zasadę trójkąta, która charakteryzuje się tym, że wierzchołki podstawowych urządzeń takich jak zlewozmywak, lodówka i kuchenka tworzą trójkąt. Boki trójkąta stanowią drogę, po której poruszamy się przygotowując posiłek oraz wykonując podstawowe prace kuchenne. Odpowiednie odległości pomiędzy zlewozmywakiem a lodówką wynosi około 2 metrów, natomiast około 2,5 metra między lodówką a kuchenką.

Zestaw Mebli Kuchennych ALINA

Meble kuchenne w zestawie

Jeśli planujesz zakup mebli kuchennych zapraszamy do sklepu beautydofa24.pl. Oferujemy wysokiej jakości meble kuchenne w wielu wariantach kolorystycznych.

Call Now Button