beautysofa24.pl

Jakie powinny być biurka dla dzieci?
Posted on

Jakie powinny być biurka dla dzieci?

Początek roku szkolnego to dla wielu rodziców czas małego przemeblowania w pokoju dziecięcym. Należy odpowiednio urządzić miejsce przeznaczone do nauki. Wybrać odpowiednie biurko, które nie będzie tylko ładnie się prezentować, ale także pozwoli dziecku zachować odpowiednią postawę i przyjąć wygodną pozycję, bez zbędnego obciążania kręgosłupa lub innych części ciała. Podpowiadamy, jakie powinno być biurko dla dziecka oraz na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Wybierając biurko dla dziecka należy go dopasować do indywidualnych proporcji ciała. Warto zaznaczyć, że dziecko będzie spędzać przy nim sporo czasu. Nie tylko podczas odrabiania zadań domowych, ale także podczas rozwijania swoich pasji – malowania, lepienia z plasteliny czy wycinania.

biurko dla dziecka, biurko
Biurko PARYS

Prawidłowa postawa siedząca

Bardzo istotną kwestią jest to, aby dziecko utrzymało podczas siedzenia odpowiednią postawę – proste plecy, ręce oparte o blat a stopy o podłogę. Należy zwrócić uwagę na kąt pomiędzy ramieniem a przedramieniem oraz kąt między łydka a podudziem. Powinien on mieć 90 stopni. W przeciwnym wypadku dziecko nie będzie utrzymywało odpowiedniej postawy, co wiąże się z obciążeniami kręgosłupa, które w przyszłości mogą skutkować jego wadami.

biurko dla dziecka, biurko
Biurko KUBUŚ

Wielkość blatu

Drugim ważnym elementem podczas wyboru biurka jest wielkość blatu. Niekoniecznie sprawdza się zasada, im większy tym lepszy komfort użytkowania. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na zasięg rąk dziecka i wybrać model, który pozwala dziecku z pozycji siedzącej swobodnie sięgać po przedmioty umieszczone na biurku.

Biurko z oferty sklepu Beautysofa24.pl

Zapraszamy do zapoznania się z oferta biurek ze sklepu Beautysofa24. Gwarantujemy nowoczesny design oraz atrakcyjne ceny.

Call Now Button