beautysofa24.pl

Rodzaje foteli
Posted on

Rodzaje foteli

Wybór wygodnego fotela wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Oprócz komfortu warto także zwrócić uwagę na jego funkcjonalność oraz przeznaczenie. Jest to mebel, którego z pewnością nie może zabraknąć w salonie, ale również coraz częściej pojawia się w biurach. Sprawdźmy jakie fotele cieszą się największą popularnością.

Model idealny do salonu

Wygodny fotel powinien zapewnić odpowiednie podparcie kręgosłupa oraz przyjęcie prawidłowej pozycji ciała. Bardzo istotną kwestią są jego wymiary – minimalna głębokość siedziska fotela powinna wynosić 40 cm, jednak im większa tym lepiej. Komfortową pozycję ciała zapewni nam fotel o wymiarach 58 cm głębokości i 50 cm szerokości. Warto także pomyśleć o nogach i wybrać fotel z podnóżkiem, który dzięki podparciu nóg zagwarantuje nam lepsze krążenie.

Fotel do salonu RAMED II

Wybierając fotele do salonu warto dopasować je do pozostałego wystroju wnętrza, w ten sposób będą stanowiły integralną część wyposażenia. Modelem cieszącym się dużą popularnością jest fotel uszak, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją opartą na czterech smukłych nóżkach. A miękkie i szeroki siedzisko zapewnia wygodę.

W dużych salonach doskonale sprawdzą się fotele wypoczynkowe, które najczęściej posiadają funkcję rozkładania. To praktyczny i wielofunkcyjny mebel, który w ciągu dnia posłuży jako sofa, a wieczorem spełni funkcję niewielkiego łóżka. Dodatkowo fotele rozkładane pomogą rozwiązać problem z przenocowanie przybyłych gości.

Fotele do biura

Osoby pracujące w pozycji siedzącej powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór fotela. W tym przypadku bardzo istotną kwestią jest ergonomia. Wysokość fotela biurowego powinna być dopasowana do wzrostu konkretnej osoby, podłokietniki powinny być ustawione na odpowiedniej wysokości zapewniając dobre podparcie, dzięki czemu odciążą kręgosłup. Ważne jest także wyprofilowane podparcie oraz wygodne miękkie siedzisko.

Fotel do biura ASTON

Nowoczesne fotele w ofercie Beautysofa24.pl

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Beautysofa24.pl. Oferujemy tanie fotele do wielu wnętrz w korzystnych cenach. Jednocześnie gwarantujemy najwyższą jakość produktów.

Call Now Button