beautysofa24.pl

Salon w stylu skandynawskim
Posted on

Salon w stylu skandynawskim

Salon jest wizytówką każdego domu – centrum życia rodzinnego. Miejscem gdzie zapraszani są goście, odbywają się uroczystości rodzinne lub domownicy wspólnie spędzają wolny czas. Warto więc szczególnie zadbać o przytulny charakter tego wnętrza i urządzić salon w stylu skandynawskim. Podpowiadamy jak.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Kolorami dominującymi w stylu skandynawskim są jasne neutralne barwy – biel, szarość, ecru oraz beż. Jeśli planujemy urządzić wnętrze w tym stylu, warto zastosować te kolory na ścianach.

sofa w stylu skandynawski, meble skandynawskie
Sofa w stylu skandynawskim – Sofa HELA

Styl skandynawski kojarzy się także z minimalizmem oraz neutralnością. Podłoga pokryta drewnem oraz meble i dodatki utrzymane w delikatnej tonacji wykonane z naturalnych surowców oraz materiałów.

Meble skandynawskie

Meble skandynawskie słyną z prostoty, minimalizmu oraz funkcjonalności.

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego salonu jest sofa lub narożnik. Meble, które są nie tylko przeznaczone do przyjmowania znajomych, ale także miejscem odpoczynku i relaksu dla domowników czytających lekturę lub oglądających telewizje. Sofy w stylu skandynawskim powinny być wygodne z miękkim i komfortowym siedziskiem oraz drewnianymi elementami – nóżkami lub bokami.

narożnik w stylu skandynawskim, meble skandynawskie
Narożnik w stylu skandynawskim – Narożnik HEXI

Podobnie jest z narożnikiem. Narożnik w stylu skandynawskim, również wyposażony jest w drewniane nóżki, z obiciem w kolorze bieli, szarości, czerni lub niebieskiego.

Jeśli planujemy wstawić do salonu biurko, pamiętajmy, że panujący w salonie styl skandynawski pozwoli na wybór modelu o prostych kształtach, stonowanych barwach z drewnianymi elementami. Biurka skandynawskie nie zabierają sporo miejsca, a ich duża pojemność wystarczy na przechowywanie najpotrzebniejszych przedmiotów.

Szukasz mebli w stylu skandynawskim?

Jeśli szukasz mebli skandynawskich zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Nasz sklep beautysofa24.pl gwarantuje wysoką jakość produktów oraz atrakcyjne ceny.

Call Now Button